Sobal show w Radomiu

W meczu 2. kolejki Ekstraligi kobiet, HydroTruck Radom podejmował na własnym boisku innego beniaminka, Pogoń Tczew. Oba zespoły na inaugurację rozgrywek przegrały swoje mecze. Radomianki nie sprostały Czarnym Sosnowiec, ulegając im 0:4, a piłkarki Pogoni nie poradziły sobie ze Sportisem KKP Bydgoszcz, przegrywając 1:3. Oba zespoły w pierwszej lidze mierzyły się czterokrotnie i dwukrotnie lepsze były „Luksiary”. W pozostałych dwóch meczach padł remis.
Sporym wzmocnieniem dla zespoły Wojciecha Pawłowskiego jest dołączenie Wioletty Tkaczyk, która poprzedni mecz oglądała z wysokości trybun. Zawodnika dołączyła ze Stomilanek Olsztyn, które ostatecznie nie cieszyły się z awansu to ekstraligi. Tkaczyk to wychowanka Zamłynia Radom, z którego w 2020 roku przeniosła się do Stomilanek. Ofensywnie usposobiona zawodniczka ma za sobą występy w Ekstralidze w barwach Gosirek Piaseczno (2015/2016 i 2016/2017).
Choć początek spotkania był spokojny, to w 18. minucie z bramki cieszyły się przyjezdne. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Martyny Triki, piłkę klatką piersiową do bramki skierowała Łucja Tybor. Radomianki nie zdążyły otrząsnąć się po stracie bramki, a już było 2:0. Podanie Juli Jędrzejewskiej na bramkę zamieniła Magdalena Sobal. Gwóźdź do trumny wbiła minutę później zawodniczka HydroTrucku, która próbując wybić piłkę spod nóg rywalki, tak nie fortunie kopnęła, że lobem pokonała rozpaczliwie interwenjującą 19 - letnią Oliwię Macałe.
Po przerwie gra radomianek za bardzo się nie zmieniła. Trzy bramki do swojego meczowego dorobku zdobyła Magdalena Sobal, która zakończyła mecz z 4 bramki. Nie ma co się dziwić jej dyspozycji. W sezonie 1.ligi została królową strzelczyń.
HydroTruck Radom - Pogoń Tczew 0:6 (0:3)

HydroTruck: Macała – Zielińska, Malesa, Szydło (46. Bieryło), Dall’ara (66. Orłowska), Mućka, Barczak, Komanda, Tkaczyk (58. Żabicka), Rosińska (46. Chmura), Sobczak

źródło: Sportowy Radom