Porażka w Gdyni

Nie udało się HydroLuksiarom zapunktować w 3 kolejce Orlen 1 Ligi. W dalekiej Gdyni musiały uznać wyższość Energa Checz Marcusa i poniosły porażkę 1-0. Mecz nie najlepiej się rozpoczął bo już w 11 minucie straciliśmy bramkę po pieknej , zespołowej akcji gospodyń którą skutecznie wykończyła Klaudia Kamińska. Po kwadransie gry Gdynianki miały świetną okazję na podwyższenie wyniku bowiem za zagranie ręką został podyktowany rzut karny. Nasza bramkarka Kinga Ptaszek nie dała się pokonać broniąc strzał i dobitkę zawodniczki z Gdyni. Była to już druga obroniona 11 naszej goalkeeperki w tej rundzie. Brawo. Nasz zespół próbował odrobić straty przeprowadzając akcje zaczepne i zaskakiwać gdynianki strzałami z dystansu.

Druga połowa to kilka groźnych akcji Marcusa, na szczęście celowniki były słabo nastawione bo mogło być różnie. W 60 minucie Wiktoria Bagińska otrzymała drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną i zespół musiał walczyć w 10. To było trudne zadanie żeby odrobić straty, próby były ale tym razem się nie udało. Warto jeszcze odnotować udany  debiut wychowanki, młodziutkiej Julii Tracz, która w przeszłości ocierała się o juniorskie reprezentacje Polski.

W najbliższą sobotę zagramy o 14.00 z Resovią na stadionie głównym przy Narutowicza . Zapraszamy