Cenna wygrana

Bardzo cenne zwyciestwo odniosły ekstraligowe piłkarki Hydrotrucku w 16 kolejce rozgrywek najwyższej klasy rozrywkowej.  Pokonały Medyka POLOmarket Konin 2-1. Bramki dla naszego zespołu zdobyły Oliwia Malesa i Wiktoria Orłowska.

Przed meczem miała miejsce bardzo miła uroczystość. Obchodząca swoje kolejne urodziny , żywa legenda polskiej piłki nożnej kobiet , zawodniczka Medyka Konin Anna Gawrońska otrzymała od przedstawicieli naszego klubu bukiet kwiatów wraz z najlepszymi życzeniami.

Bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania dla naszej drużyny. Duża stawka jednak nie sparaliżowała poczynań Hydroluksiar. Mecz rozpoczęły spokojnie i uważnie w obronie. Medyk również grał ostrożnie więc sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero ostatnie 10 minut pierwszej odsłony przyniosły bardzo dużo emocji. W 38 minucie koninianki rozmontowały naszą obronę i wydawało się że nic nie jest w stanie uchronić nasz zespół od straty bramki. Na szczęście zmierzającą  nieuchronnie do bramki piłkę z linii bramkowej wybroniła Karolina Mućka. Skąd się tam wzięła pozostanie jej słodką tajemnicą. Mało tego uruchomiona została kontra radomianek po której Oliwia Malesa strzałem przy dalszym słupku pokonała bramkarkę gości. Nie minęło 5 minut i cudowną indywidualną akcją popisała się Wiktoria Orłowska mijając niczym tyczki slalomowe 4-5 zawodniczek Medyka i pakując piłkę pod poprzeczkę podwyższyła prowadzenie Hydrotrucku. Brawo.

Druga połowa to bardziej zdeterminowana gra Medyka, delikatna przewaga optyczna ale z której niewiele wynikało. Nasza gra skupiła się na rozbijaniu ataków, wybijaniu rywalek z rytmu i czyhanie na kontry. Plan udało się zrealizować. W obronie pomyliliśmy się dwa razy. Raz znakomicie strzał obroniła Oliwia Macała , za drugim razem niestety się nie udało i w 75 minucie straciliśmy bramkę na 2-1. Wygraną udało się dowieźć do ostatniego gwizdka i to jest najważniejsze. Walczymy dalej i zobaczymy co z tego wyniknie. Brawo drużyno za dziś.

Teraz czeka nas 3 tygodnie przerwy .Gra reprezentacja Polski. Następny mecz 15 kwietnia w Krakowie z AZS UJ

HYDROTRUCK RADOM - MEDYK POLOmarket KONIN 2-1 (2-0)

bramki dla Hydro: Malesa 38' , Orłowska 43' - Miksone 75' dla Medyka

HydroTruck: Macała - Rosińska. Mućka, Barczak. Jezioro - Malesa, Komanda (70' Majewska), Zielińska, Chmura, Tkaczyk, Orłowska (65' Płóciennik)