Porażka w LTC

W meczu I ligi piłki nożnej kobiet, Hydrotruck Radom grał na wyjeździe z Legią Ladies Warszawa. Mecz odbył się w Książenicach, na ośrodku treningowym stołecznego klubu.

Legia Ladies Warszawa - Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom 3:1 (1:0)
Bramka: Oliwia Bida 46 dla Hydrotrucku
Hydrotruck: Ptaszek - Tracz, Pohribniak, Tkaczyk, Orłowska (69 Żabicka), Bida (87 Olesińśka), Majewska, Soboń, Komanda, Rosińska, Sobczak.

Radomianki przed tym spotkaniem zajmowały siódmą lokatę w tabeli i już tydzień wcześniej zapewniły sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Z kolei Legionistki pojawiły się w tej lidze na niewiadomych zasadach, bo w środku sezonu zastąpiły SWD Wodzisław. Walczą o utrzymanie.

Samo spotkanie mogło się podobać, bo dużo się działo pod obiema bramkami. Przed przerwą gospodynie zdobyły bramkę, ale druga połowa znakomicie zaczęła się dla ekipy z Radomia. Oliwia Bida trafiła w 46 minucie.
JUż 50 minucie mogło być 1:2. Maryna Pohribniak była faulowana w polu karnym i Wioletta Tkaczyk egzekwowała rzut karny. Jej strzał wybroniła bramkarka Legii.
W 61 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony, Dominika Dymitrowicz huknęła z kilkunastu metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Legia tym samym objęła prowadzenie.
W doliczonym czasie gry warszawianki szybko wykonały rzut wolny, piłkę dostała Aleksandra Tokaj i popisała się pięknym strzałem zapewniając Legii zwycięstwo.

W następnej kolejce Czwórka zagra ze Skrą Częstochowa u siebie, w sobotę o godz. 13.

źródło: echodnia.eu