Gramy z Olimpią! To może być najważniejszy mecz w sezonie!

W najbliższą sobotę o godz. 16 nasze ekstraligowe piłkarki zmierzą się przed własną publicznością z Olimpią Szczecin. Patrząc na tabelę, nie sposób wysunąć wnioski, że może to być najważniejszy mecz w sezonie.

LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom - Olimpia Szczecin
Sobota godz. 16
Boisko ze sztuczną nawierzchnią, przy ul. Narutowicza 9.

Bez bramki i bez punktu rozpoczęły wiosnę nasze zawodniczki. Statystyki nie są zadowalające, ale sama gra wygląda dużo niż jesienią. Na tym opieramy swój optymizm, że w sobotę można, a nawet trzeba pokusić się o zwycięstwo. "Luksiary" najpierw przegrały 0:1 z AZS Wałbrzych, tracąc pechowo bramkę, a tydzień później na wyjeździe przegrały 0:3 z UKS SMS Łódź, ale do 60 minuty prowadząc równorzędną grę.

Nasze sobotnie rywalki, na inaugurację wiosennych zmagań przegrały w Sosnowcu z Czarnymi 0:4 i zaledwie zremisowały 1:1 u siebie z Unifreeze Górzno. Szczecinianki bramkę straciły w 89 minucie, a ten wynik sprawił, że Czwórka znalazła się w strefie spadkowej.

- Nasz zespół solidnie przygotowuje się do meczu z Olimpią. Zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania i wiemy, że po prostu trzeba wygrać. Wierzę, że z nożem na gardle uda się wreszcie przełamać - mówi trener Czwórki, Wojciech Pawłowski.

Szczecinianki w tym sezonie słabo grają na wyjazdach, ale niestety statystyka meczów Czwórki u siebie, też nie napawa optymizmem. Luksiary przy Narutowicza nie wygrały jeszcze meczu - co gorsza zdobyły tylko jedną bramkę!

Trochę przeziębione w ostatnich dniach były Angelika Smagur i Angelika Grzywna, ale liczymy, że do soboty trener Pawłowski będzie miał komplet zawodniczek.

Wstęp na sobotni mecz jest darmowy! Zapraszamy wszystkich kibiców, bo wsparcie w tym ważnym pojedynku jest naszej drużynie bardzo potrzebne!!

Tymczasem w piątek o godz. 12, juniorki do lat 16 zagrają w Olsztynie z OKS Stomilem Olsztyn. Stawką będzie mecz o punkty w Makroregionalnej Lidze Juniorek. Relacje z tego spotkania przeczytacie na naszym portalu w piątek, tuż po zakończeniu spotkania.