Porażka w słabym stylu

AP Orlen Gdańsk w meczu z kategorii “o sześć punktów” pokonały na wyjeździe Hydrotruck Sportową Czwórkę Radom , dzięki czemu na tę chwilę uciekły ze strefy spadkowej.
Nie dziwi fakt, iż obie ekipy podchodziły do dzisiejszego starcia całkowicie zmotywowane. Przyjezdne wciąż nie miały na koncie w kampanii 22/23 ani jednej wygranej i z rywalem pokroju Radomianek trzeba było nawiązać walkę.I faktycznie w pierwszej połowie wydawało się, że to gościnie prezentują lepszy futbol. Przewaga została udokumentowana w 27. minucie, kiedy na listę strzelczyń wpisała się Julia Formela. I skromnym prowadzeniem AP Orlenu zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części gry rozwiązał nam się worek z bramkami. Kolejne ciosy zaczęły zadawać Gdańszczanki. W 51. minucie bramkę zdobyła Clarissa Kirsch – Downs, podwyższając tym samym prowadzenie. Kolejne ciosy zadały Gabriela Zimecka i Angelika Kołodziejek. Końcówka jednak dostarczyła nieco nerwów przyjezdnym, gdyż w przeciągu pięciu minut gospodynie dwukrotnie pokonały Martę Michlewicz. Ostatnie słowo należało jednak do AP Orlenu, gdy wynik na 5:2 ustaliła Kim Sanford.