Pogrom w Łodzi

Sportowa Czwórka Radom upokorzona po raz trzeci

Powrót do elity kobiecej piłki odbija się jak na razie podopiecznym Wojciecha Pawłowskiego czkawką. W trzecim meczu po powrocie HydroTruck przegrał z mistrzem Polski @UKS SMS Łódź- Piłka Nożna Kobiet 6:0. W poprzedniej kolejce "Luksiary" identyczny wynik przyjęły od beniaminka z Tczewa.

Piłkarski HydroTrucku Sportowej Czwórki Radom początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Dwie domowe porażki, w których łącznie straciły 10 bramek nie strzelając żadnej nie napawał przed tym meczem optymizmem. Cienia nadziei podopieczne Wojciecha Pawłowskiego mogły upatrywać w zmęczeniu rywalek. Zawodniczki UKS SMS Łódź w ciągu ostatnich 9 dni rozegrały trzy ciężkie mecze.

Najpierw 18 sierpnia po zaciętym pojedynku przegrały na w Łodzi w eliminacjach do Ligi Mistrzów z Anderlechtem Bruksela 2:3. Trzy dni później w wygrały skromnie 1:0 z litewskim Gintra-Universitetas Szawle. Ostatni mecz mistrzynie kraju rozegrały trzy dni temu, wygrywając w zaległym spotkaniu ligowym z KKP Bydgoszcz 0:1. Od tego sezonu w zespole „Luksiar” występuje trzy zawodniczki, które przeniosły się do Radomia z rezerw SMSu. Mowa o Oliwi Macale, Oliwi Malesie i Wiktorii Orłowskiej.

SMS co prawda miał w nogach trzy spotkania w ciągu 9 dni, ale patrząc na łatwość i szybkość zdobywanych bramek w meczu z HydroTruckiem to tego zmęczenia w ogóle nie było widać. Już po 27. minutach mecz był rozstrzygnięty. Gospodynie prowadziły 5:0 po dwóch bramkach Dominiki Kopińskiej i Pauliny Filipczak oraz bramce z rzutu karnego Gabrieli Grzybowskiej. W końcówce meczu kropkę nad "i" postawiła z rzutu karnego Małgorzata Lichwa.

Teraz w ekstralidze dwa tygodnie przerwy i do ligowych zmagań piłkarki HydroTrucku Radom powrócą na domowy mecz ze Śląskiem Wrocław, 10 września (sobota) o godz. 12:00.

UKS SMS Łódź - Sportowa Czwórka Radom 6:0 (5:0)

Dominika Kopińska 4, 7, Paulina Filipczak 15, 27, Gabriela Grzybowska 24 (k), Małgorzata Lichwa 87 (k)

SMS: Skiba - Enjo, Sokołowska, Onoszko, Kolis - Gąsieniec (80 Rohn), Abambila (73 Zieniewicz), Grzybowska (46 Dąbrowska), Krezyman - Filipczak (46 Lichwa), Kopińska. Trener Chojnacki.

Źródło: Sportowy Radom