Pewna wygrana na inaugurację rundy wiosennej

Bardzo udanie rundę wiosenną w Orlen Pierwszej lidze zaczęły piłkarki HydroTrucku Radom, pokonały na własnym boisku Bielawiankę Bielawa 5-0. W pierwszej połowie wyrównane spotkanie ale to radomianki okazały się bardziej skuteczne. Na prowadzenie wyprowadziła nasz zespół Maryna Pohribniak kończąc strzałem głową  cudowną akcję całego zespołu. Druga bramka równie ładna jak pierwsza. Po zamieszaniu podbramkowym piłka spadła na 20 metrze pod nogi Pauli Oleksiak a że nasza rozgrywająca potrafi uderzyć z dystansu przekonaliśmy się kolejny raz w tej sytuacji. Piłka wylądowała pod poprzeczką i nasz zespół prowadził w 44 minucie 2-0. Niestety dla gości w tej sytuacji urazu doznała bramkarka i nie dokończyła meczu. Zastąpiła ją zawodniczka z pola bo rezerwowej goalkeeperki bielawianki nie mieli.

Druga połowa świetnie się zaczęła dla Hydrotrucku bo Maryna Pohribniak znowu głową zdobyła bramkę. Po stracie tej bramki z gości zeszło powietrze i dominacja naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Konsekwencją naszej przewagi były kolejne trafienia. Na 4-0 podwyższyłą Wiktoria Orłowska przełamując swoją niemoc strzelecką z okresu przygotowawczego. Wynik ustaliła Klaudia Żabicka strzelając bramkę z 25 metrów.

Za tydzień nasz zespół jedzie do Ząbek zmierzyć się z miejscową Ząbkovią.

HYDROTUCK RADOM - BIELAWIANKA BIELAWA 5-0 (2-0)

gole: Pohribniak x2, Oleksiak, Orłowska, Żabicka

skład Hydro: Ptaszek - Rosińska, Tracz, Bagińska, Sobczak - Pohribniak, Majewska, Tkaczyk, Bida,Oleksiak- Orłowska .

Ponadto zagrały: Olesińska, Soboń ,Żabicka, Brodawka, Niedbała