Lepsza gra ale punktów nie ma

Piłkarki HydroTrucku Radom na pierwsze gole i punkty w Ekstralidze muszą jeszcze poczekać. Tym razem podopieczne Wojciecha Pawłowskiego uległy Śląskowi Wrocław.

Radomianki do rywalizacji ze Śląskiem podeszły bez Kingi Molendy, która pauzowała za czerwoną kartkę, jaką ujrzała w starciu z UKS-em SMS-em Łódź. Fani Czwórki po cichu liczyli, że w meczu 4. kolejki w końcu uda się radomiankom zdobyć gola, a może i punkty. Rywal, a więc Śląsk do Radomia przyjechał z dorobkiem sześciu punktów po trzech spotkaniach i to on był faworytem.

Niestety dla miejscowych już pierwsza akcja rywalek przyniosła im gola, a zamieszanie po stałym fragmencie gry najlepiej wykorzystała Julia Maskiewicz. W 35 minucie było już 2:0, bowiem tym razem piłka po rzucie rożnym i nieskutecznym wybiciu jej na przedpole bramki Oliwii Macały trafiła pod nogi Klaudii Adamek, a ta nie dała bramkarce szans na interwencję.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli radomianek. To one zagrały z większym pressingiem i w pierwszych 15 minutach zepchnęły rywalki do obrony, ale brakowało skutecznych strzałów. Tymczasem po nieudanym wybiciu piłki przez jedną z defensorek HydroTrucku i niepewnym wyjściu z bramki Macały – Śląsk uzyskał trzeciego i jak się miało okazać ostatniego gola spotkania.

HydroTruck Radom – Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)

Bramki: Maskiewicz, Adamek, Białoszewska.

HydroTruck: Oliwia Macała (83′ Anita Snopczyńska)- Paulina Sobczak, Alona Komanda, Karolina Mućka, Magda Rosińska, Karolina Barczak (71′ Aleksandra Kwiatkowska), Aleksandra Zielińska, Monika Płóciennik, Oliwia Malesa (83′ Wiktoria Orłowska), Federica Dall’ara (72′ Aleksandra Szydło), Wioletta Tkaczyk (77′ Aleksandra Bieryło)

Śląsk: Monika Sowalska – Julia Maskiewicz, Aleksandra Dudziak, Joanna Węcławek (80′ Maja Przybylak), Małgorzata Korda (65′ Gabriela Lewicka), Natalia Sitarz, Natalia Kulig (46′ Jagoda Ostrowska), Kamila Czudecka (65′ Joanna Krzyżanowska), Oliwia Krysman, Klaudia Adamek, Katarzyna Białoszewska (80′ Dominika Szkwarek)

Źródło: cozadzien.pl/ kobiecyfutbol.pl