Ekstraliga - czas start.

W najbliższą sobotę piłkarki HydroTrucku Radom zainaugurują rozgrywki ekstraligi. Wracające po pięciu latach do najwyższej klasy rozgrywkowej radomianki zmierzą się z zespołem Czarnych Antrans Sosnowiec. Trudne zadanie czeka nasze panie bo ekipa gości to aktualne brązowe medalistki Polski i zdobywczynie Pucharu Polski. Pierwotnie mecz miał się odbyć w niedzielę o 10.30 na głównym stadionie Mosiru i być transmitowany w TVP Sport. Niestety kolizja terminów z meczem Radomiaka nie pozwoliła na pokazanie naszej drużyny  na antenie ogólnopolskiej. Mecz odbedzie się w sobotę 13.08.2022 o godzinie 12.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Będzie to trzecie oficjalne spotkanie obu zespołów. Dwa poprzednie pojedynki odbyły się w sezonie ekstraligowym 2017/18 a nasza drużyna występowała pod nazwą LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom. Poniżej krótka historia meczów z Sosnowiczankami.

23.09.2017 LUKS - CZARNI 0-3  bramki: Liskowa, Hmirova, Matla

28.03.2018 CZARNI - LUKS 1-1 bramki: Operskalska  -  Płóciennik

Arena tego meczu przygotowywana jest do wymogów licencyjnych na ekstraligę. Drobne prace polegają na m.in wydłużeniu ławek rezerwowych, zamontowanę ma być również niewielkie zadaszenie nad jednym z sektorów, jak również przygotowane stanowisko do nagrywania meczy. Mamy nadzieje że wszystkie prace zostaną ukończone przed pierwszym meczem.