Czwórka - Sokół 1:1. Duży niedosyt w sparingu (WIDEO)

Piłkarki LUKS Sportowej Czwórki Wosztyl.eu Radom rozegrały w niedzielę popołudniu mecz towarzyski. Zremisowały 1:1 z Sokołem Kolbuszowa.

LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom - Sokół Kolbuszowa 1:1 (0:1)

Bramka: Szydło 60 z karnego - ??? 30

Czwórka: Wicik - Szymczyk, Tracz, Dobrowolska, Sobczak, - Chrzanowska, Szydlo, Stasikowska, Gołębiowska, Wąsik, Plóciennik oraz Golian, Rosińska, Mazurkiewicz, Karoń, Stefańska, Snopczynska.

Mecz odbywał się w temperaturze -8 stopni. Mimo mrozu dziewczyny z obu drużyn starały się, aby zostawić po sobie dobre wrażenie. Przyjezdne na co dzień grają na zapleczu ekstraklasy i chciały pokazać się na tle wyżej notowanego przeciwnika z jak najlepszej strony. W pierwszej połowie to właśnie one lepiej radziły sobie na boisku, wykorzystały błąd i w 30 minucie objęły prowadzenie.

Druga połowa była już znacznie lepsza w wykonaniu "Luksiar". Nasz zespół stworzył sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki.Szanse na gola w tym meczu miały Klara Karoń, Szydło i Sobczak. W 59 minucie faulowana w polu karnym była Stasikowska. Chwilę później rzut karny na gola zamieniła Aleksandra Szydło.

- Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, druga już dużo lepsza. Powoli krystalizuje się wyjściowa jedenastka na pierwszy mecz rundy wiosennej. Niektóre dziewczyny zawiodły, ale jest jeszcze czas na poprawę. Znowu nie miałem do dyspozycji wszystkich zawodniczek. Nie zagrały Zielińska, Smagur, Mućka i Bińkowska. W żadnym z dotychczasowych sparingów nie miałem pełnego składu - mówi trener Czwórki, Wojciech Pawłowski.

W zespole LUKS nie zagrała też testowana wcześniej bramkarka Edyta Kanclerz. Trener Pawłowski zrezygnował z dalszego testowania tej zawodniczki.

W niedzielę 4 marca o godz. 14 odbędzie się generalny sparing Czwórki. Nasze "Luksiary" zagrają u siebie z KS Raszyn. Przydałoby się zwycięstwo u progu wiosennych rozgrywek.