Odpadamy z Pucharu Polski

W dniu dzisiejszym piłkarki Hydrotrucku Radom w 1/16 Orlen Pucharu Polski zmierzyły się z ekstraligową drużyną Śląska Wrocław. Nasze panie uległy 0-3. Bardzo trudny rywal zawitał do Radomia ale nasze dziewczyny bardzo mocno starały się żeby utrzeć nosa faworyzowanemu rywalowi i w pierwszej połowie dzielnie stawiały czoła wrocławiankom. Niestety w 44 minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiała opuścić Maryna Pohribniak i cały plan runął zaraz po przerwie.  Dziesięć minut po wznowieniu gry Klaudia Adamek pierwszy raz wpisała się na listę strzelczyń, drugą bramkę dołożyła 15 minut później, następnie nasza bramkarka Kinga Ptaszek w kolejnym meczu oberwała po głowie ratując zespół przed stratą bramki, co miało wpływ na jej dalszą grę. Takiego pecha mieć?? Aż niemożliwe.    Po chwili ofiarna interwencja skończyła się czerwoną kartką dla naszej golkiperki (taką bardzo miękką) więc grać w 9 osób przeciwko ekstraligowemu zespołowi nie było prostą sprawą. Dziewczyny grały jak mogły w okrojonym składzie ale tak naprawdę szanse były niewielkie. W końcówce meczu trzecie trafienie dołożyła Marcelina Buś i było po sprawie. Gratulujemy Ślaskowi awansu do kolejnej rundy, bo był zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie awansował.

Nam pozostaje zaległy mecz z Polonią Środa Wielkopolska który ma się odbyć 3.12 o 13.00 w Wielkopolsce.

HYDROTRUCK RADOM - ŚLĄSK WROCŁAW 0-3 (0-0)